Co čte... Jan Budař


Docela nedávno jsem přečetl knihu Hanka Wesselmana Medicinman. Autor v ní popisuje, jak se napojuje na svého potomka, který žije v Americe za pět tisíc let. Na těchto duchovně dobrodružných knihách je vždy zajímavé, že nikdy zcela jistě nevíte, jestli je to pravda, nebo jde o dovedně vymyšlený příběh, který se jako pravda prezentuje. Při vší úctě k Hankovi i ke všem šamanům a duchovním učitelům - spisovatelům. Každopádně mě ta kniha zcela pohltila, a když jsem ji dočetl, měl jsem intenzivní dojem, že jsem telepat. Jenom asi dvě hodiny, ale i tak to byl zajímavý pocit.

Pak jsem četl „Knihu Toltécké moudrosti od Allana Hartmana. Allan je žákem slavného Miguela Ruize, který napsal Čtyři dohody. Obě knihy vřele doporučuji, mají schopnost učit nás být tím, kým skutečně jsme.

Taky jsem jedním dechem přečetl biografii Jean Paul Belmonda od Jiřího Žáka. Belmondo je herec, jemuž se chci podobat od té doby, co jsem ho poprvé viděl ve filmu. Zatím jsem se  nenechal ani jednou zastoupit kaskadérem. Je teda pravda, že to po mně zatím nikdo nechtěl.

A poslední čtení, které mě nadchlo, byla kniha Cesta ke štěstí, v níž Howard C. Cutler zaznamenal rozhovory s dalajlámou. Díky této knize jsem si jistý, že je možné se ničeho nebát, což  vám, milí čtenáři Literárních novin, přeju z celého srdce.

Herec, režisér, hudebník a scenárista Jan Budař (1977) je znám především díky rolím ve filmech (mj. Nuda v Brně, Vratné lahve, Horem pádem či Václav). Čtyřikrát byl oceněn Českým lvem. Byl v angažmá v Divadle Na zábradlí, hrál v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Národním divadle v Praze, v Národním divadle v Brně, v Městském divadle v Brně a v Karlových Varech. Účinkuje v kapele Eliščin band. O jeho aktivitách více na www.janbudar.cz.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP