Přes padesát mladých hudebníků bude na svém BUSKING TOUR vybírat peníze na dobročinnost


Živá hudba v ulicích, výborná nálada a peníze na dobrou věc – Police Symphony Orchestra koncem června vyrazí na BUSKING TOUR 2019.

Busking tour PSO. Foto: Martin Kábrt

 

Police Symphony Orchestra, soubor amatérských muzikantů z Police nad Metují, od 28. června do 5. července podnikne BUSKING TOUR. Celkem 55 mladých hudebníků a 10 členů podpůrného týmu se vydá na cestu s jasným cílem: Pořádně si zahrát, pobavit kolemjdoucí, oživit netradiční místa ve městech a „do klobouku“ vybrané peníze věnovat na dobročinné účely.

Repertoár téhle největší „pouliční kapely“ je multižánrový, tak aby si každý z posluchačů přišel na své – pop, rock, filmová hudba, jazz, klasika… V ulicích nebude chybět ani dlouholetý zpěvák PSO, herec Klicperova divadla v Hradci Králové Jan Sklenář.

Početný orchestr bude cestovat běžnými vlakovými spoji. První zastávkou bude 28. června Hradec Králové (Malé náměstí, 18:30). Za výtěžek nakoupíme ovocné stromy do Městských lesů Hradec Králové. Napomůžeme tak čistšímu ovzduší (každý strom se počítá), dodáme potravu pro lesní zvířata a včely budou moci na jaře opylovat květy stromu,“ upřesňuje zakladatelka PSO Petra Soukupová.

O den později následuje domovská Police nad Metují (29. června, Masarykovo náměstí, 20:30), vybrané peníze poputují na záchranné práce ve zdejším klášteře. V neděli 30. června živá muzika zpříjemní den návštěvníkům akce PICNIC – Den plný letních zážitků v plzeňském DEPO2015 (14:00 a 17:00). Dobrovolné příspěvky jsou tentokrát určeny pro Hospic Svatého Lazara, konkrétně na vybavení pokojů pacientů – vestavěné skříně a nové podlahy.

Rovnou na dva dny se BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra 2019 zastaví v Praze. V pondělí 1. a v úterý 2. července orchestr zahraje v 14:30 na Hlavním nádraží a v 17:30 na náměstí Václava Havla (Piazzetta ND), aby peníze od kolemjdoucích posluchačů věnoval organizaci Siriri na podporu projektu Plešouni, který má novým pacientům na dětské onkologii dodat odvahu a připravit je na průběh léčby prostřednictvím animovaného seriálu známé výtvarnice Elišky Podzimkové.

Z Prahy PSO zamíří do Drážďan (3. července, Neumarkt, 15:00 a 19:00) a 4. července do Liberce (náměstí Dr. E. Beneše, 18:00). Liberečané na pouličních koncertech mohou přispět na výstavbu nového útulku spolku Šance zvířatům, který se stará především o zvířata z takzvaných množíren. Okružní cesta buskerů vyvrcholí 5. července na festivalu Rock For People v Hradci Králové (17:45, Runway).

Police Symphony Orchestra založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čtrnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením Joela Hány, Věry Vlčkové a sdružuje mladé muzikanty a další dobrovolníky z celého Královéhradeckého kraje. Všichni se mu věnují ve svém volném čase bez nároku na honorář. Během devíti let odehráli přes 80 koncertů, včetně mnoha benefic. Podpořili opravu varhan v Polici nad Metují, koupili noty v Braillově písmu pro nevidomého trumpetistu Marka a od roku 2014 organizují benefiční koncerty pro Nadační fond Hospital Broumov.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP