Festival pouličního umění Praha Žije Hudbou nabídne zahraniční hvězdy i amatérské muzikanty


Festival Praha Žije Hudbou už po čtvrté rozezní v pátek 7. a v sobotu 8. června ulice, náměstí i parky v centru Prahy. Na 150 umělců vystoupí na více než 30 různých místech. Centrem dění budou scény na Karlově náměstí, u Quadria a na Jungmannově náměstí.

Festival Praha Žije Hudbou. Foto: pořadatelé

 

Festival nabídne i novou hudební „Sedmičkovou“ trasu na Praze 7, která povede od „Stalina“ přes Letenské náměstí a Vltavskou až ke Cross square, kde bude další z hlavních stageí. Vedle ozvučených scén Pražané i návštěvníci hlavního města natrefí na 25 dalších místech (takzvaných buskerpointech) na desítky dalších pouličních muzikantů.

Mezi účinkujícími figuruje řada zahraničních hostů v čele s hvězdou světových festivalů včetně Glastonbury, britským beatboxerem a multiinstrumentalistou THePETEBOXem. Dále vystoupí například belgická muzikantka Esinam, která míchá africkou hudbu a jazzem a progresivní elektronikou, americký MC Afu-Ra nebo skotská písničkářka Natasha Cook Jenkins, kterou si pro spolupráci vybral Bowieho producent Tony Visconti.

V pražských ulicích ale budou hrát i domácí DVA, Vladimír 518, Mucha, Pio Squad, Ondřej Ruml, Noisy Pots a další. Všechny koncerty jsou zdarma, příspěvky mohou posluchači házet muzikantům do klobouku.

„Praha je město plné kultury, ale v ulicích tomu tak není. Ve veřejném prostoru podle našeho názoru stále chybí kvalitní živé umění, které zlepšuje atmosféru města. Festival Praha Žije Hudbou vznikl s cílem podpořit pouliční umělce a pomoci vybojovat lepší podmínky pro jejich účinkování,“ vysvětluje za pořadatele Jan Gregar.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP