Soutěž My Street Films hledá potenciální filmové dokumentaristy


Do 25. dubna se kdokoliv může přihlásit s vlastním námětem na dokumentární film na filmové workshopy My Street Films. Čeští dokumentaristé na nich vybraným účastníkům přiblíží, jak vzniká dokumentární film, a pomohou jim s tvorbou jejich vlastního snímku. Workshopy se letos nebudou konat pouze v Praze, ale nově se uskuteční i v Brně a Ústí nad Labem.

Wokrshop My Street Films. Foto: My Street Films

 

Soutěž My Street Films je otevřena široké veřejnosti a přihlásit se mohou i zájemci bez předchozích zkušeností s natáčením filmu. „Každým rokem se nám schází spousta námětů, které zrcadlí aktuální dění ve společnosti nebo zachycují drobné příběhy z naší každodennosti. Především v dnešní době je důležité nejen dát lidem prostor reflektovat témata pro ně palčivá, ale nabídnout i odborné vedení, aby vznikaly kvalitní a informované výpovědi,“ uvádí koordinátorka My Street Films Dominika Andrašková.

Filmové dílny se uskuteční od května do září v Praze, Brně a Ústí nad Labem. Až osm vybraných uchazečů o workshopy v každém městě se pod vedením Violy Ježkové a Iva Bystřičana naučí základy filmové řeči a tvorby. Praktickou část doplní veřejné semináře s předními filmovými tvůrci.

Hostem prvního semináře bude Martin Mareček, dramaturg a režisér, který se do povědomí veřejnosti zapsal snímky Auto*Mat (2009) či Pod sluncem tma, který v roce 2011 zvítězil na MFDF Ji.hlava a následně získal Českého lva i Cenu české filmové kritiky.

Filmovému vyprávění se bude věnovat seminář s Jakubem Hejnou, dvorním střihačem Heleny Třeštíkové, s níž režíroval dokument Zkáza krásou (2016) i právě dokončovaný snímek o Miloši Formanovi. Hostem semináře o dokumentární režii a práci s protagonistou bude Viera Čákanyová, která se podílela na povídkovém filmu Gottland (2014) a letos představí svůj dlouho připravovaný celovečerní snímek FREM. U

Uzávěrka pro přihlašování hotových filmů proběhne 23. září. Vítězné filmy pak čeká série promítání v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, festivalu Den architektury nebo akce Zažít město jinak. Do svého katalogu je zařadí i mezinárodní online platforma dokumentárníh filmů dafilms.cz.

Námět o rozsahu maximálně jedné normostrany můžete poslat do 25. dubna na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP