Bolek Polívka a Milan Lasica se setkají na jevišti jako dva herečtí bardi


Dva staří herci, oba dávní přátelé, se setkávají v klubu divadla, v němž každý z nich pracuje na roli v jiné inscenaci… Společně zjišťují, že jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a sebestřednosti.Takový je hlavní půdorys nové autorské inscenace Bolka Polívky Klíště, která se stane v pátek 10. května poslední premiérou 26. sezony Divadla Bolka Polívky.

Milan Lasica a Bolek Polívka ve hře Klíště. Foto: DBP

 

Scénografickým předobrazem pro divadelní klub, který je dějištěm hry, se stal bar Divadla Bolka Polívky Poslední leč. Výmluvný je také podtitul hry: Život je divadlo, ve kterém každý touží po jiné roli.

Zatímco herec v podání Milana Lasici má za sebou velmi úspěšnou kariéru, jeho kolega ztvárněný Bolkem Polívkou byl obsazován spíše do menších rolí. Rozhovor v divadelním klubu se tedy neobejde bez výčitek. Otázkou, jež se celým příběhem prolíná, je, zda tito dva staří kohouti žijí podzim života, nebo jaro smrti.

Důležité role hrají také barman, ožívající socha Komtura a dívka Leona. Ti dva si na ní poměřují své svůdcovské schopnosti. Spíše ze zvyku. V divadelním klubu je zakázáno pít alkohol i kouřit. Žilo se, už se nežije. A zdá se, že žít se nebude.

Ve vedlejších rolích se objeví Petr Halberstadt, Kamila Valůšková nebo Gabriela Štefanová a Milan Sedláček.

Nejbližší reprízy se uskuteční 12., 13., 17., 18., 21., 22. května, 6. a 7. června. Pražská premiéra je plánována na 17. září v divadle Studio DVA.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP