Jihočeské divadlo pořádá přehlídku svých představení v Praze


Představení Elity. Foto: Jihočeské divadloOd 26. února do 11. března představí Jihočeské divadlo pražským divákům to nejlepší z produkce všech svých čtyř souborů. V rámci přehlídky s názvem Jižní spojka zahraje celkem pět titulů v divadlech DISK, NoD, ABC a ve Fóru Karlín. A na jeden doveze diváky z Prahy do Českých Budějovic.

Přehlídka začne 26. února v divadle DISK komorní inscenací Téměř dokonalá láska. Další den ve stejném divadle bude uvedena autorská inscenace Janka Lesáka o lásce k moři a snech českého národa, Čechomoří, která je inspirovaná skutečným příběhem a upozorňuje na to, že sny jsou možná důležitější než samotné vynálezy, protože vytvářejí podhoubí, ze kterého může vyrůst několik dalších příběhů, hrdinských činů a lásky, záleží jenom na tom, po čem toužíte.

Představení Téměř dokonalá láska. Foto: Jihočeské divadloPrvní březnovou sobotu se diváci v divadle NoD ocitnou ve 30. letech na Sicílii v městečku Palermo. Hra GAME je participační divadlo pro celkem 50 hráčů postavené na principech LARPu (Live Action Role Playing Game). „Tohle není divadlo, tohle je hra. Žádné hlediště, žádné jeviště. (…) Hru prožijete v kůži jedné z 50 postav příběhu. Abyste zvítězili, budete muset řešit její problémy a plnit její přání. Vývoj hry budete moci kdykoli ovlivnit, ať už svým rozhodnutím, slovy nebo činy. Jak váš příběh dopadne, bude jen a jen na vás. Nevyužijete dovednosti herce, ale dovednosti hráče,“ slibuje anotace.

Ve stejný den vyrazí speciální autobus, který zájemce z Prahy přiveze do Českých Budějovic (a po představení zase zpět). „Budou tak mít možnost vidět dokumentární politické drama Jiřího Havelky s názvem Elity, které napsal pro Slovenské národní divadlo a my jsme ho uvedli jako první české divadlo. Na Slovensku byla hra oceněna diváky jako ´hra roku´ a i v Budějovicích je vyprodáno,” upozorňuje režisérka a umělecká šéfka činohry Martina Schlegelová.

Představení Klíč odnikud. Foto: Jihočeské divadloV neděli 3. března bude v Divadle ABC uvedena rodinná opera Benjamina Brittena Kominíček a přehlídku 11. března zakončí ve Fóru Karlín autorské taneční divadlo světově uznávaného choreografa a režiséra Petra Zusky Klíče odnikud. V inscenaci tančí mezinárodní soubor baletu Jihočeského divadla, v hlavní roli ONA tanečnice vystoupí Julie De Meulemeester z Francie Petr Zuska o Julii říká, že je to sólistka, „u které se snoubí naprostá muzikálnost, naprostá citlivost, technická dovednost, stylovost a obrovské charisma…“ Zajímavostí této inscenace je kombinace tance s netradičním využitím živé klavírní interpretace výběru z Janáčkova klavírního cyklu Po zarostlém chodníčku přímo na jevišti.

„Máme ambice region překračovat. A jak jinak než se začít pravidelně představovat v Praze? S pražským divadlem se bavíme i o stálejší spolupráci, rádi bychom tu po celou sezónu uváděli některé inscenace. Tou cestou zase hledáme nové diváky. A snažíme se na sebe upozornit i odbornou veřejnost,” říká k přehlídce Jižní spojka ředitel Jihočeského divadla. Lukáš Průdek.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP