Open Air festival na Vyšehradě propojí artistické a hudební výkony


Losers Cirque Company. Foto: archiv skupinyŠpičkové artistické výkony, nečekaná umělecká spojení a atmosféra Amfiteátru na Vyšehradě – to jsou hlavní přednosti Open Air festivalu, který od 17. do 23. května pořádá známý novocirkusový soubor Losers Cirque Company.

 

 

V průběhu sedmi večerů, jejichž program vzniká přímo pro festival, se společně s „Lůzry“ ponoří do světa nového cirkusu i řada hudebníků jako Dan Bárta, Klára Vytisková, vokální skupina Skety nebo EnDru. “Baví nás zkoušet nové věci, propojovat práci naší skupiny s tvorbou jiných umělců. První ročník Open Air festivalu bude novinkou nejen pro diváky, ale i pro nás, a moc se na něj těšíme,” říká Petr Horníček, zakládající člen skupiny Losers Cirque Company.

Úvodní večer Open Air festivalu pořádaného novocirkusovou skupinou Losers Cirque Company se uskuteční v pátek 17. května. Obsahem show bude průřez tvorbou této skupiny, představí se všichni její členové včetně technické crew, hudebníků, autorů animací a dalších spolupracovníků. Celý program bude připravený pouze pro tuto příležitost, diváci tak dostanou možnost blíže poznat celou skupinu, nahlédnout na jejich tvorbu i jednotlivé členy z bezprostřední blízkosti.

Sobota 18. května bude patřit pantomimě, Radim Vizváry uvede své Thálií oceněné představení Sólo. Na Vyšehradě představí klasická i současná, poetická i komická díla. Neděle 19. května představí divákům „trojkombinaci“ ve složení Skety & EnDru & Losers Cirque Company, která nabídne propojení tvorby všech tří uměleckých skupin. I toto představení je připrevono pouze pro jeden večer.

První z představení Losers Cirque Company s názvem The Loser(s) je na programu v pondělí 20. května. Večer 22. května vystoupí Klara & The Pop, která se ve společné show s „Lůzry“ vrátí k hlavnímu motivu svého posledního alba Home. O závěr Open Air festivalu se ve čtvrtek23. května postarají mistři improvizace Dan Bárta a EnDru, které doprovodí show Losers Cirque Company. Více ZDE

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP