Bazaar Festival uvede provokativní umělce z Německa či Bulharska


LIGNA: Opojeni a zlostPátý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar se uskuteční od 14. do 18. března 2019 v Praze. Uvede výrazná představení a ukázky z chystaných inscenací ze střední a východní Evropy, které letos poprvé doplní také umělci z Blízkého východu.

 

Bazaar Festival zahájí inscenace Grace mezinárodně uznávaného maďarského souboru Hodworks, který úplně poprvé vystoupí v Praze. Pod vedením výrazné choreografky Adrienn Hód společně vytvořili obřad bez pravidel, neodolatelnou zpověď čtyř nezvedených a nadmíru upřímných postav, které ukazují své nahé a surové osobní příběhy jako přesně vystavěné taneční situace.

Na programu letošního Bazaar Festivalu je dále sólová performance libanonské tanečnice Khouloud Yassine Hrdinové. Představí se také dva projekty, které byly v minulých letech na festivalu uvedeny jako work-in-progress: PLI Viktora Černinského a Wonderful World mezinárodního uskupení Collective B.

Jádrem festivalu bude opět Sobotní Bazaar – přehlídka právě vznikajících scénických a tanečních projektů. Sobotní večer ovládne excentrický performer a hudebník Ivo Dimchev s performancí I-Cure.

Dva závěrečné festivalové dny budou patřit představení Opojení a zlost německého souboru LIGNA. Ten otevře otázku, zda a proč jsou autoritářské režimy tak lákavým řešení v období krize. Protagonistou celé události je přitom publikum, které ovládá scénu.

„Tematicky se bude letošní Bazaar Festival věnovat hrozbám a nezodpovězeným otázkám uvnitř člověka i ve společnosti: Od potlačených vnitřních pocitů až k velkým společenským změnám ohrožujícím svobodu lidí uvnitř i vně evropského regionu. Lze zvrátit chod dějin a společnost léčit? Jsou některé hrozby zakořeněné v každém z nás? Diváci se mohou těšit na pět intenzivních dnů plných vynalézavých i odvážných inscenací,” dodává dramaturg festivalu Ewan McLaren.

Přehlídka progresivních a myšlenkově kontroverzních scénických prací a ukázek proběhne v divadlech Alfred ve dvoře, Archa, Ponec a ve Studiu Alta.

 

Program festivalu Bazaar 2018

Čtvrtek 14. 3.

18:00 Khouloud Yassine (Libanon): HRDINOVÉ, Alfred ve dvoře

20:00 Slavnostní zahájení Bazaar Festival 2019:

Adrienn Hód a Hodworks (HU): GRACE, PONEC – divadlo pro tanec

Pátek 15. 3.

19:00 Viktor Černický: PLI (CZ/SK) PONEC – divadlo pro tanec

21:00 work-in-progress Collective B (CZ/AT/FR/SLO/PL): WONDERFUL WORLD, Studio ALTA

Sobota 16. 3.

16:30 Sobotní Bazaar, Studio ALTA

            ukázky z budoucích děl:

            Tomáš Janypka (SK/CZ): SONGLINES

            Tabula Rasa (CZ): PROROCTVÍ

            Steam Room (BG/MK): DRAG ON

            a další

20:30 Ivo Dimchev: I-CURE, Studio ALTA

21:30 Party – DJ Mary C (Radio Wave), Studio ALTA – kavárna

Neděle 17. 3.

20:00 LIGNA: OPOJENÍ A ZLOST, Divadlo Archa

Pondělí 18.3.

20:00 LIGNA: OPOJENÍ A ZLOST, Divadlo Archa

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP