Civilizace

Zaplaťpámbu za každý den bez eura

Zaplaťpámbu za každý den bez eura

Pátek, 12 Červenec 2019 12:33 Markéta Šichtařová

Není to tak dávno, co jsme četli, že do EU vstoupilo Chorvatsko. Nyní čteme, že už započalo proces směrující k přijetí eura. Nejnovější člen EU tak v přijetí eura předběhne ČR, která je členem EU již 15 let.

Rozdělená Evropa aneb západní a východní přístupy k bytové politice

Rozdělená Evropa aneb západní a východní přístupy k bytové politice

Středa, 03 Červenec 2019 13:11 Martin Kunštek

Před 30 lety byl evropský kontinent rozdělen železnou oponou na kapitalistický Západ a socialistický Východ. 9. 11. 1989 padla Berlínská zeď. O několik dní později se pod tlakem demonstrací rozpadly východoevropské režimy ovládané komunistickými stranami. Dnes se můžeme volně procházet místy, kde dříve stála zeď nebo plot oddělující Západ od Východu. Ke skutečnému sjednocení Evropy však nikdy nedošlo.

Není bohatství jako bohatství

Není bohatství jako bohatství

Neděle, 12 Květen 2019 13:59 Antonín Rašek

I přes zvyšování životní úrovně ve světě se souběžně s tím k nám stále častěji a naléhavěji dostávají informace o prohlubující se sociální diferenciaci na všech kontinentech. Jsou dokládány někdy až otřesnými údaji o těchto nerovnostech.

Obliba knih jako zaměstnaneckých benefitů strmě stoupá

Obliba knih jako zaměstnaneckých benefitů strmě stoupá

Pátek, 08 Březen 2019 14:18 red

Již rok mohou zaměstnanci v rámci svých benefitů pořizovat také knihy. Po pozvolnějším rozjezdu ukázala druhá polovina loňského roku atraktivitu této možnosti. U velkých knižních řetězců jako Luxor nebo Knihy Dobrovský se podíl uplatněných benefitů na celkových tržbách vyšplhal nad dvě procenta, tedy se řádově jednalo o desítky milionů korun.

Výtahem sjet do mínus trojky. O knize Hrdinové kapitalistické práce

Pondělí, 18 Únor 2019 11:09 Josef Straka

V této recenzi nechci popisovat jednotlivé události a místa, které Saša Uhlová ve své knize tak zevrubně komentuje, to by bylo na delší zprávu, ale toužil jsem napsat, proč je tato kniha tak důležitá právě v českém kontextu, a jak je důležité ji číst a přemýšlet o ní i o všem, co je v ní popsáno.

Robert Reich: Čínská ekonomická lekce Americe

Pátek, 21 Leden 2011 08:18 Robert Reich

Největší zprávou z aktuálního summitu čínského prezidenta Chua a prezidenta Obamy je čínský souhlas s nákupem amerického vývozu v hodnotě 45 miliard dolarů. Obama tvrdí, že tím v Americe vznikne více pracovních míst. Není to tak úplně pravda. Ve skutečnosti tím totiž jen vzrostou zisky amerických společností, ale pracovních míst přitom přibude jen málo.

 

Josef Vít: Ekonomie – věda, nebo náboženství?

Čtvrtek, 20 Leden 2011 08:06 Josef Vít

Co je vlastně ekonomie? Všichni se tváří, jako by ekonomie byla věda. Jenže věda musí každou větu dokazovat mnohokrát opakovanými pokusy.

Státní dluh USA překročil 14 trilionů

Pondělí, 17 Leden 2011 07:38 Tereza Spencerová

Státní dluh Spojených států dosáhl 14 trilionů dolarů, konstatuje web ministerstva financí USA. Na každého Američana tak nyní připadá dluh přes 45 tisíc dolarů.

Brazílie varuje před světovou obchodní válkou

Úterý, 11 Leden 2011 08:04 Tereza Spencerová

Měnová válka, která ve světě zuří přinejmenším od roku 2010, může vyústit v globální válku obchodní, varoval v rozhovoru pro Financial Times brazilský ministr financí Guido Mantega.

strana 1 z 3

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB
MKP